KONTAKT

Mgr. Dana Ondrušeková
Lehota 747
951 36 Lehota pri Nitre
tel: 0905 280 912
nelinka.sk@gmail.com
Predajňa: Dolnočermánska 971/109, Nitra
(Na Klokočine za Kauflandom)

ČO HĽADÁTE?

arr3Milé mamičky a oteckovia!Všetok tovar uvedený v našom e-shope máme skladom! Avšak ak sa Vám z našej ponuky niečo zapáčilo a...

TOVAR V AKCII

Pocitadlo.sk


Detské papučky, prezúvky, plátenky a detská obuv do škôl a škôlok

Detské papučky vhodné ako prezuvky

Ponúkame vám prekrásne a kvalitné detské papučky, plátenky a balerinky od renomovaného poľského výrobcu Renbut. V ponuke máme dievčenské aj chlapčenské vzory rôznych farieb, prevedení a strihov. Detská obuv sa prispôsobí nožičke, je navrhnutá v spolupráci s ortopédmi a podporuje zdravý vývin klenby a chodidla. Papučky využijete predovšetkým ako prezuvky do škôl alebo škôlok pre deti do 10 rokov.

LaughingZĽAVA 0,60 EURLaughing

!!! PRI KÚPE DVOCH PÁROV PAPUČIEK!!!

PLATÍ LEN NA NEZĽAVNENÝ TOVAR A LEN NA E-SHOP!!!

Wink

Neprehliadnite ani  našu ponuku detskej kožennej obuvi, zateplených gumáčikov a snehulí pre deti.

detská obuvdetské gumákyDetské sandálkydetské topánky

EUR
EUR
Parametre


Detské papuče šedé Boy

naša cena 9,90 EURDetské papučky mriežkové Boy

naša cena 9,90 EUR

Detské papučky Renbut zlaté

naša cena 9,90 EURBalerinky Renbut bordové

naša cena 10,50 EURDetské balerinky kvety fluo

naša cena 10,50 EURDetské sandálky modré káro

naša cena 10,90 EURKupujeme detské papučky ako na to ????

Prečo kupovať prezuvky pre deti do interiéru alebo ich nechať ich behať bosé? Prečítajte si rady odborníkov a vytvorte si vlastný názor.

Detská nožička je v rannom veku veľmi citlivá na vonkajšie vplyvy. Nesprávna detská obuv môže spôsobiť poškodenie kostry chodidla, následne aj zdeformovanie čo môže mať za následok v neskoršom veku chybné držanie tela, ktoré nabaľuje ďalšie komplikácie.

Pokiaľ si zapamätáte niekoľko základných pravidiel  pri výbere papučiek vyvarujete sa mnohým chybám ktorých sa rodičia pri nákupe detskej obuvi dopúšťajú. Takže poďme sa pozrieť ako na to.

  1. Správna veľkosť (dĺžka) – preverte veľkosť chodidla (zmerajte vzdialenosť medzi oblúkom pätky a koncom palca detskej nožičky) v obchode je to jednoduché sú k dispozícii meracie prípravky, ale pokiaľ nakupujete cez internet musíte si pomôcť inak. Najpresnejší spôsob je postaviť dieťatko ku stene (zárubni) tak, aby sa jej oblúkom pätky dotýkalo. Potom zabezpečte aby bola nožička rovnomerne zaťažená (z dôvodu presnosti merania). Vezmite ceruzku a na konci palčeka urobte čiaru. Nechajte dieťatko odstúpiť a zmerajte dĺžku chodidla. Takto zmerajte  obe nožičky. Stáva sa že chodidlá nebývajú rovnaké. Overte si vnútornú dĺžku detskej papučky a vyberajte s rezervou aspoň 10mm. Prečo???? Polovica bude k dispozícii pre pohyb prštekov pri chôdzi a tá druhá zabezpečí správny rast chodidla.
  2. Dostatočná šírka – šírka detskej obuvi by mala zodpovedať šírke nohy v oblasti kĺbikov prstov. Ak by bola detská papučka moc široká  nožička dieťatka by v nej nebola dosť fixovaná a tá by kĺzala, čo by mohlo spôsobiť väčší tlak obuvi na pršteky dieťatka a následne ich poškodzovať. V prípade že kúpite dieťaťu prezuvky príliš úzke môžete obmedziť krvný obeh prípadne tlakom zdeformovať prednú časť chodidla. Pokiaľ je možnosť výbere rozhodnite sa radšej pre oblé špičky.
  3. Materiál – pokiaľ máte možnosť vyberajte prírodné materiály sú priedušné, mäkšie, lepšie pohlcujú vlhkosť a lepšie sa prispôsobujú nožičke.
  4. Strih a hmotnosť – pri menších deťoch je dôležité vyberať obuv šnurovaciu, na zips alebo na suchý zips. Lepšie fixuje členok – je pevnejšia. Z pohľadu hmotnosti čím ľahšie tým lepšie.
  5. Stielka - vyberajte papučky so stielkou alebo so savou vkladacou vložkou prípadne aj perforovanou. Detská nožička sa potí viac ako noha dospelého človeka. Okrem iného plní aj opornú funkciu  pre správny vývin priečnej a pozdĺžnej klenby a izolačnú funkciu proti chladu.
  6. Podrážka – jednou z dôležitých úloh je schopnosť tlmiť nárazy avšak príliš tvrdá podrážka spôsobuje rýchlejšiu únavu a narušuje pohodlie pri chôdzi. Okrem toho by mala byť dostatočne pružná a ohybná predovšetkým v oblasti prstových kĺbikov. Dnes sa často stretávame aj s perforovanými podrážkami sú priedušnejšie.
  7. Opätok – pätová časť obuvi vnútorný diel. Mal by byť dostatočne tuhý a dlhý pre dostatočnú fixáciu chodidla aby nedochádzalo k bočným pohybom päty a následnému vybočeniu členkov dovnútra (následne k tvarovaniu plochej nohy).
  8. Podpätok – u detskej obuvi čo najnižší zabezpečí lepšie udržanie stability.


NWQ1N